Barca - Real

Odgovori
Kenny D
Tardeči
Tardeči

Re: Barca - Real

Odgovor Napisal/-a Kenny D » 05.05.2011 12:55

Kar se simuluranja tiče bi morali odgovorni že davno (npr. pri Rivaldu leta 2002 na SP v Koreji in na Japonskem) narediti red. Ne vem ali pravila omogočajo, da lahko po tekmi kaznujejo igralce za simuliranje z prepovedjo igranja, bi pa morala. Samo poglejte. Pepe se Alvesa sploh ni dotaknil, ta pa je pustil, da so ga odnesli z igrišča. Seveda je bil rdeč karton za štart upravičen, toda Alves bi si za svoj vložek zaslužil Oskarja (beri najmanj dve tekmi prepovedi igranja). Najhuje pa je to, da je v medijih spopad Reala in Barcelone cream de la cream nogometa. Štiri tekme lomljenja, valjanja, jokanja in udrihanja po sodnikih?
Glede uvrstitve Barcelone v finale pa bi povedal to. Mislim, da je tu veliko napako naredil Mourinho. Na prvi tekmi bi moral iti na zmago. Barcelona je bila oslabljena, vsaj minimalna zmaga in na povratni tekmi kot lani z Interjem remi. Nenazadnje bi ga rezultata kot na zadnjih dve tekmah v ligi in pokalu (1:1 in 1:0) peljala naprej.

Hehet
Zeloresnež
Zeloresnež
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Hehet » 05.05.2011 13:02

:roka: Se strinjam :) Še posebej glede Mourinha. Menda ni pričakoval veličastne zmage na Camp Nou :?
Konec je.

mellor
!
!

Odgovor Napisal/-a mellor » 05.05.2011 15:13

Kenny D napisal/-a:Kar se simuluranja tiče bi morali odgovorni že davno (npr. pri Rivaldu leta 2002 na SP v Koreji in na Japonskem) narediti red. Ne vem ali pravila omogočajo, da lahko po tekmi kaznujejo igralce za simuliranje z prepovedjo igranja, bi pa morala. Samo poglejte. Pepe se Alvesa sploh ni dotaknil, ta pa je pustil, da so ga odnesli z igrišča. Seveda je bil rdeč karton za štart upravičen, toda Alves bi si za svoj vložek zaslužil Oskarja (beri najmanj dve tekmi prepovedi igranja). Najhuje pa je to, da je v medijih spopad Reala in Barcelone cream de la cream nogometa. Štiri tekme lomljenja, valjanja, jokanja in udrihanja po sodnikih?
Glede uvrstitve Barcelone v finale pa bi povedal to. Mislim, da je tu veliko napako naredil Mourinho. Na prvi tekmi bi moral iti na zmago. Barcelona je bila oslabljena, vsaj minimalna zmaga in na povratni tekmi kot lani z Interjem remi. Nenazadnje bi ga rezultata kot na zadnjih dve tekmah v ligi in pokalu (1:1 in 1:0) peljala naprej.
Tole je pa komentar s katerim se strinjam. Gledal tekmo ker naj bi bila oh in sploh. Videl pa to kar si ti opisal: lomljenje, valjanje, jokanje itd. Zame je to obup od nogometa....in sem ga gledal....žal....sem upal da vendarle bo kaj od nogometa...pa nič. Verjetno je komu od vas všeč to kar izvajajo obe (ali ena od) ekipe, no, vsakemu svoje. Mimogrede: za simuliranje Alvesa bi morala biti kazen rdeči karton (v mojem svetu) in to takoj ko prišprinta kot da ni popolnoma nič na igrišče.

ViceP
!
!
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ViceP » 05.05.2011 17:23

Jaz se strinjam o kvaliteti igre in o kretenizmih valjanja, se pa ne strinjam glede Alvesa. Tisto je moralo boleti v vsakem primeru. In vsak, ki je kdaj fasal udarec ve, da te najprej nekaj sekund boli ko pes, potem pa počasi spusti in nato odlaufaš dalje kljub bolečinam. Bi pa takoj podprl naknadno kaznovanje vseh falirancev.

Kar se tiče Moujeve taktike je pa to spet mal blebetanje v prazno. Dokler ni Pepe dobil rdečega so povsem lepo držali 0:0. S tem rezultatom in predvčerajšnjimi 1:1 bi lepo šli naprej. Saj nihče ne pravi, da ni imel drugih možnosti. Vedno jih imaš ampak ta, ki jo je izbral je dolgo časa kazala, da je kar prava.

mellor
!
!

Odgovor Napisal/-a mellor » 05.05.2011 17:56

Tam kjer jaz igram nogomet je podobnih igralcev kot je Pepe na kubike. Udarcev (v Alvesovem primeru do kontakta niti ni prišlo kolikor sem videl) sem dobil ogromno. Ja boli kot prasica, ja greš nazaj in odšprintaš amapk na polno pa zelo težko oz. se to pozna - boli še naprej...po takem udarcu kot govoriš ti. Pa te lahko špricajo z čudežnimi spreji kolikor hočejo. Alves je 'pozabil' na bolečino kmalu po rdečem kartonu. Hecno.

Glede Moronja pa...po moje se ga bomo še nagledali rpi Manuru. Sej kar pašejo skupaj...golazen z golaznijo? :)

Tinck
Tardeči
Tardeči
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Tinck » 05.05.2011 19:49

Dejstvo je, da so bile 4 tekme v tako kratkem času, odločno preveč. Za milijone navijačev je bil to sicer spektakel, primerljiv z evropskim prvenstvom in še kaj, za ostale pa nekako neposrečeno potenciranje tekem istih nasprotnikov, ki ekstra spektakla nista pokazalaa, kvečjemu eno antireklamo in da za zmago ne smeš izbirati sredstev.

1. Moronjo: bolj ali manj je Real potunkal Moronjo s svojimi svinjarijami v medijih pred in po tekmah. S tem je samega sebe štihnil v hrbet, kajti mediji so za njegovimi izjavami hlastali, vsaka puščica v smer Barcelone pa je bila kontraefektivna. Sodniki so verjetno dobili napotek s strani krovne zveze, da naj na tovrstne provokacije in umetno ustvarjanje žrtve in storilca, preprosto pozabijo. To jim ni uspelo, še več, Moronjo je poskrbel za kontraefekt.

2. Real: S tako ekipo, da ne morjo 5ih šans na tekmo ustvarit, pa če igrajo proti katerikoli ekipi sveta, pol je nekaj narobe. V prvi vrsti to ni neka ekipa, ki ekstra velik laufa (to jih zelo tepe) in kot drugo, Barca jim izrazito ne ustreza. Ampak... na njihovo tolažbo ne ustreza trenutno nikomer.

3. Barcelona: Po prvi tekmi je bilo jasno, da bo vsaka naslednja tekma, bolj na nož. Pep je ekipi očitno naročil, naj igrajo prgavo in to so naslednje tri tudi demonstrirali v obliki raznih podtikanj in simuliranj. Igre jim sicer ne bom kritiziral, ker jo igrajo tako kot že zadnjih 5, 6 let. Deluje. Zavoljo nje so že marsikaj zgubil, še več pa dobil, tako da ne bi zgubljal besed.

4. Sojenje: katastrofalna je le izključitev Pepeja, akcija ob razveljavljenem golu na zadnji tekmi pač ne. Sodil bi lahko edino prekršek na tistih dobrih 25ih metrih, to je pa tudi vse. Lahko še rečem, da so bili po mojem mnenju sodniki bolj korekten del akterjev, kajti igralci so se obnašali res izredno nešportno.

5. Veliki zmagovalec bitke je Pep Guardiola. Igralci ene in druge ekipe so doživeli kar nekaj bolj ali manj upravičenih kritik (slaba igra, nešportna igra itd...), da o kolegu na drugi strani, ne govorimo. Edini, ki si je ugled po teh bitkah dvignil, je Pep. Vse ostalo je derbi in neke lepote v njem ne gre iskat. Svet je videl, da zmaga prevara, vse ostalo pa je en velik biznis in neskončna krama tračev in zgodbic, ki jim ni videti konca. Hvala bogu je teh klasikov konc, ker se končno lahko posvetimo še kakšnemu drugemu klubu...

Snnghdbw
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a Snnghdbw » 14.08.2011 23:57

Gledal kdo danes? Real igral vlogo barcelone na prejšnih derbijih, po 5 min niso pršli na polovico reala. Barcelona je mela lih 3 strele v okvir real pa 10 najmanj. Za CR-ja pa mi ni jasno zakaj ne poskuša več sam, še takrat k bi lahko poda...

Jackie
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a Jackie » 15.08.2011 00:54

Jaz sem gledala. Lep gol Ville.
In Alonsa.
SlikaYNWA
annus posterus erit noster annus

carko32
Tardeči
Tardeči
Kraj: Domžale in LJ

Odgovor Napisal/-a carko32 » 15.08.2011 09:39

Zelo všečen nogomet, se je splačalo gledat.. Poleg tega super studio na skysports :)

king7kenny
Zeloresnež
Zeloresnež

Odgovor Napisal/-a king7kenny » 15.08.2011 12:23

barcelone že dolgo nisem videl tako izgubljene... dokler nista prišla v igro xavi in pa pique ni bilo nič od barcelonine klasične igre. sem bolj pristaš barcelone kot reala pa mislim da je barca lahko zelo vesela da je odnesla neodločen rezultat.

končno naj bi se tudi končala saga o fabregasu...
“When I’ve got nothing better to do, I look down the league table to see how Everton are getting along.” BS

Odgovori