Največji mestni derbiji sveta

Odgovori

Kateri so trije najslavnejši mestni derbiji sveta?

Glasovanje se je zaključilo dne 01.05.2011 16:07

Arsenal -Tottenham
2
2%
Inter - Milan
18
18%
Atletico Madrid - Real Madrid
2
2%
Liverpool - Everton
23
23%
River Plate - Boca Juniors
14
14%
Flamengo - Fluminense
1
1%
ManU - Manchester City
0
Brez glasov
Celtic - Glasgow Rangers
31
30%
Fenerbahce - Galatasaray
6
6%
Lazio - Roma
5
5%

Skupaj glasov: 102

Tinck
Tardeči
Tardeči
Kraj: Ljubljana

Največji mestni derbiji sveta

Odgovor Napisal/-a Tinck » 24.04.2011 16:07

Včeraj sem malo gledal Zvezdo in Partizan, danes pa seveda Old Firm in ob vseh užitkih, ki jih taki derbiji prinašajo, mi je žal recimo, da smo kot narod prikrajšani takšnih spektaklov. Pa ne da smo majhni, ne gre za to, tudi Škoti in Srbi ni so več desetmilijonski narod, da ne bo pomote.
Predvidevam, da ga ni med nami junaka, ki si z veseljem ne ogleda katerega izmed naštetih derbijev. Vseh nisem mogel našteti, ampak nakako sem se potrudil, da zajamem res tiste največje, zloglasne in predvsem tiste, ki jih malo bolj poznamo. Na seznam bi si morda zaslužili priti še urugvajski derbi Penarol-National, ali pa recimo južnoafriški Orlando Pirates- Kaizer Chiefs, pa veliki atenski, munchenski, hamburški, pa derbi Sheffielda, Birminghama, Genoe, Lizbone, Moskovski (CSKA - Spartak), San Paolski Corinthians-Palmeiras, Beograjski, pa Bukarešta itd...

Jaz osebno med največje štejem Old Firm, River Plate - Boca in Fener- Galatasaray, če odštejem našega seveda. Old Firm bi postavil celo kot največjega na svetu, argentinski je po mojem mnenju največji na svoji celini, carigrajski pa je adijo pamet, obstaja veliko posnetkov, tako da ne bi predolgo razpredal.

atasmrkson
Tardeči
Tardeči
Kraj: Železniki

Re: Največji mestni derbiji sveta

Odgovor Napisal/-a atasmrkson » 24.04.2011 19:20

največji brez primere je Celtic:Rangers :) še dobro da nisi dal v anketo kateri je 2.največji mestni derbi na svetu ker bi se lahko spet začeli kregat :crack:

_R9_
The Oracle
The Oracle

Odgovor Napisal/-a _R9_ » 25.04.2011 06:28

No, precej hudi po čustveni plati so vsekakor tudi derbiji v Sevilli.

Hehet
Zeloresnež
Zeloresnež
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Hehet » 25.04.2011 11:31

Madonnina, škotski el classico :mrgreen: in londonski derbi so najbolj evforični po mojem mnenju.
Konec je.

mrmoon
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a mrmoon » 25.04.2011 13:46

Hehet napisal/-a:Madonnina, škotski el classico :mrgreen: in londonski derbi so najbolj evforični po mojem mnenju.
Odvisno na kater Londonski derbi mislis? West Ham - Millwall mogoce?
When I want to read about Liverpool I read The Tomkins Times: http://tomkinstimes.com/

I am Peter Crouch. All your Arse are belong to me!

Hehet
Zeloresnež
Zeloresnež
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Hehet » 25.04.2011 15:35

mrmoon napisal/-a:
Hehet napisal/-a:Madonnina, škotski el classico :mrgreen: in londonski derbi so najbolj evforični po mojem mnenju.
Odvisno na kater Londonski derbi mislis? West Ham - Millwall mogoce?
Hehe, najverjetneje na onega ki je v anketi. Čeprav me vzdušje na Brentford - Charlton ni nikoli razočaralo :mrgreen:
Konec je.

Odgovori