Liga Europa ali celo Liga prvakov še ulovljivi?

Tinck
Tardeči
Tardeči
Kraj: Ljubljana

Re: Liga Europa ali celo Liga prvakov še ulovljivi?

Odgovor Napisal/-a Tinck » 21.03.2011 15:02

Kot prvo, ni vseeno, a smo sedmi, šesti ali peti. Niti ni vseeno, a bomo za naslovom 15 ali 25 pik in ali bomo za četrtim 12 pik ali le tri... Vse to šteje in na ta način, tako kot pravite komentatorji pred mano, lažje zadržiš tiste igralce, ki jih želiš in lažje pripelješ nove kvalitetne okrepitve. Iz samega finančnega vidika je Liga Evropa daaleč zadaj in tu je govora o nekaj mio. frankov, na drugi strani jih CL realno prinaša od 10mio. dalje. Zgornja meja je mislim da nekje na 45mio. (finalista).
Je pa vseeno Evropa le Evropa. Iz samega tekmovalnega vidika, bi bilo najbolje imeti na leto 43 tekem, pred vsakim nastopom 5,6 dni počitka in realne možnosti za osvojitev FA pokala in lige. Realnost? 35 tekem v prvih 5ih mesecim in potem ko izpademo iz vsega možnega, 15 tekem v drugih 4ih mesecih... Tle nam manjka širine, saj na klopi ni adekvatnih zamenjav.

Mislim, da se mogoče res vidi neka realna opcija za 5. mesto, za 4. ne verjamem. Se strinjam, da bi T'heim lahko kakšno kiksnil in smo skupaj. Šitija pa tu zraven ne vidim. Njegov slab niz poteka zadnjih 10 tekem in enkrat se bo moral nehati... Bojim se, da ravno takrat, ko bomo čakali še njegov zadnji spodrsljaj ali dva...
Najbolje bo osredotočit se na svoje tekme in poskusiti iz zadnjih 8ih tekem osvojit 20 pik. Če nam to ne uspe, se nimamo kaj pogovarjati o 4., niti o 5. mestu. YNWA

mrmoon
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a mrmoon » 21.03.2011 16:36

milkec napisal/-a: Če Shity zmaga FA in se obenem uvrsti na 5. mesto, potem grem tudi 6. mesto. To pravi pač teorija.
Kolikor jaz vem, angleski FA, v primeru, da je zmagovalec pokala uvrscen v evropo po ligaskih dosezkih, tja posilja finalista pokala. Torej v bistvu teorija pravi, da ce se zgodi zgoraj napisano, grejo v EL sledeci:

City, Birmingham in finalist FA pokala... i.e. Bolton/Stoke.
When I want to read about Liverpool I read The Tomkins Times: http://tomkinstimes.com/

I am Peter Crouch. All your Arse are belong to me!

milkec
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a milkec » 21.03.2011 17:18

mrmoon napisal/-a:
milkec napisal/-a: Če Shity zmaga FA in se obenem uvrsti na 5. mesto, potem grem tudi 6. mesto. To pravi pač teorija.
Kolikor jaz vem, angleski FA, v primeru, da je zmagovalec pokala uvrscen v evropo po ligaskih dosezkih, tja posilja finalista pokala. Torej v bistvu teorija pravi, da ce se zgodi zgoraj napisano, grejo v EL sledeci:

City, Birmingham in finalist FA pokala... i.e. Bolton/Stoke.
Aja saj res... Sem povsem pozabil na to. Pa mi zato ni bilo jasno, da sem po prejšnjem krogu FA pokala rekel, da je konec, samo se danes nisem spomnil zakaj. Hvala!

Hehet
Zeloresnež
Zeloresnež
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Hehet » 21.03.2011 17:21

Ne verjamem, da je 4 mesto realno za nas... že peto bo bolj odvisno od sreče, ampak rabimo Evropo, če želimo poleti privabiti kvalitetne igralce.
Konec je.

FireFox
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a FireFox » 21.03.2011 19:41

je pa še možnost če čelzi/tottenham osvoji LP in je v EPL na 5. mestu. v tem primeru bi se tako kot pri nas v sezoni 05/06 (ko smo bili 5. v PL in zmagovalci LP) v LP uvrstilo prvih 5 ekip (scum,arsenal,city v skupinski del, cska in tottenham v kvalifikacije), ostali dve (mi in birmingham) pa v evropsko ligo. res pa je da je to zeloo malo verjetno... nevem pa, če je to pravilo sploh še v veljavi.

milkec
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a milkec » 21.03.2011 19:47

FireFox napisal/-a:je pa še možnost če čelzi/tottenham osvoji LP in je v EPL na 5. mestu. v tem primeru bi se tako kot pri nas v sezoni 05/06 (ko smo bili 5. v PL in zmagovalci LP) v LP uvrstilo prvih 5 ekip
Mislim, da je bilo ene stopetintridesetkrat že tu napisano, da le po letu 2005 UEFA spremenila/dopolnila pravilo, da če je slučajno prvak lige prvakov in da ni v nacionalni kvoti za uvrstitev v njo, da se zadnji iz te nacionalne lige (v primeru EPL četrtouvrščeni) ne uvrsti v LP. Torej da kvota iz neke države je kvota, pa če prvak LP izpade v drugo ligo.
Upam, da zdaj, ko je bilo to že stošestintridesetkrat pojasneno, jasno to vsem.

mrmoon
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a mrmoon » 21.03.2011 20:15

milkec napisal/-a:
FireFox napisal/-a:je pa še možnost če čelzi/tottenham osvoji LP in je v EPL na 5. mestu. v tem primeru bi se tako kot pri nas v sezoni 05/06 (ko smo bili 5. v PL in zmagovalci LP) v LP uvrstilo prvih 5 ekip
Mislim, da je bilo ene stopetintridesetkrat že tu napisano, da le po letu 2005 UEFA spremenila/dopolnila pravilo, da če je slučajno prvak lige prvakov in da ni v nacionalni kvoti za uvrstitev v njo, da se zadnji iz te nacionalne lige (v primeru EPL četrtouvrščeni) ne uvrsti v LP. Torej da kvota iz neke države je kvota, pa če prvak LP izpade v drugo ligo.
Upam, da zdaj, ko je bilo to že stošestintridesetkrat pojasneno, jasno to vsem.
To velja samo za drzave, ki imajo 4 mesta v CL.
When I want to read about Liverpool I read The Tomkins Times: http://tomkinstimes.com/

I am Peter Crouch. All your Arse are belong to me!

Chatefucio
Neresnež
Neresnež
Kraj: Ljubljana.

Odgovor Napisal/-a Chatefucio » 21.03.2011 20:46

Ja ce je city pred nami 8 pik in se jim lahko teoreticno priblizamo ko igrajo z nami (na 5 pik prednosti) in pa recimo se da proti Evertonu izgubijo (pa so se 2 piki pred nami), potem jih mora pa se kdo prisilit v remi... Seveda ob predpostavki da mi use zmagamo...
Jah tezka bo tale, ampak sigurno bo boj do zadnjega kola...
Neglede na koncni razplet je za nami precej neuravnotežena sezona in ce pogledamo kaj use se je zgodilo umes, bo še dobro, če bomo (vsaj) peti.
Upejmo na boljši začetek prihodno sezono, pa še na kakšne dobre okrepitve poleti :D

YNWA! :lfc:

carko32
Tardeči
Tardeči
Kraj: Domžale in LJ

Odgovor Napisal/-a carko32 » 21.03.2011 20:53

Sam bi se najbolj strinjal z mnenjem VicePja.. poleg vsega, je višje mesto tudi višja nagrada(če ne drugega, je to kakšen miljonček ali dva, ravno za plačo nekoga :) ) in tudi boljša napoved za naprej. Realno mislim, da bomo 6ti, vendar upam, da 5. mestu, kjer bi lahko prehiteli Tottenham, ker bo njihov razpored še precej naporen.

Odgovori